BİZ EVDE YOKUZ 2023 AJANDASI ÇIKTI! – TRAVEL PLAY WORK
Gezi

BİZ EVDE YOKUZ 2023 AJANDASI ÇIKTI! – TRAVEL PLAY WORK

2023 yılında gerçekleştirilecek olan dünya çapındaki etkinlikler için hazırlıklar hız kesmeden devam ederken, ülkemizde de 2023 ajandası coşkuyla karşılanıyor. Ancak, geçtiğimiz yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle, evde geçirilen zamanlar arttı ve seyahatler ertelendi. Peki, 2023 ajandası çıkarken biz evde yok muyuz?

Elbette, 2023 ajandası açıklanırken pek çok kişi hala evde kalıyor veya sınırlı seyahatler yapıyor. Ancak, bu durumun değişmesi için de adımlar atılıyor. Ülkemizde, turizm sektörünün hareketlenmesi için çeşitli teşvikler ve kampanyalar düzenleniyor. Bu sayede, evde kalanların kendilerini güvende hissederek seyahat etme istekleri artıyor.

2023 ajandası kapsamında düzenlenecek olan etkinlikler arasında, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi final maçları, Formula 1 Türkiye Grand Prix yarışı, İstanbul Bienali, İzmir Enternasyonal Fuarı, Türkiye Gıda ve İçecek Fuarı gibi geniş yelpazede etkinlikler yer alıyor. Ayrıca, dünya çapında tanınan müzisyenlerin konserleri, tiyatro oyunları, sinema festivalleri gibi etkinlikler de ajanda hakkında merak uyandırıyor.

Peki, tüm bu etkinlikler için seyahat yapmak herkes için mümkün mü? Elbette hayır. Pandemi nedeniyle bazı ülkelerin seyahat kısıtlamaları hala devam ediyor. Ancak, seyahat etmek isteyenler için de çözümler sunuluyor. Örneğin, ülkemizde birçok otel ve turistik tesis, sağlık ve hijyen konusunda önlemler alarak konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Ayrıca, seyahat firmaları da özel kampanyalarla müşterilerine seyahat etme fırsatı sunuyor.

2023 ajandasında yer alan etkinlikleri ziyaret etmek için seyahat etmek mümkün değilse, bu etkinliklerin online ortamda da takip edilebileceği unutulmamalıdır. Örneğin, çoğu konser, tiyatro oyunu ve festival online olarak da gerçekleştirilecek.

Sonuç olarak, 2023 ajandası açıklanırken biz evde kalmış olabiliriz. Ancak, seyahat etmek isteyenler için fırsatlar hala var. Hem online hem de offline olarak gerçekleştirilecek etkinliklere katılabileceğimiz gibi, evde kendi kendimize de tatil yapma fırsatımız var. Önemli olan, sağlığımızı koruyarak, hayatın keyfini çıkarabilmek.

Henüz hiç yorum yapılmadı.
Yorum Yap

Son Paylaştığımız İçeriklerden Öncelikli Haber Almak İstermisiniz?

Hemen E-Posta Abonesi Olarak Son Yazıların E-Posta Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz.